Realizacja prac malarskich w swoim domu.

Realizacja prac malarskich w swoim domu.

Przeprowadzenie remontu w swoim domu, wcale nie jest tak skomplikowane i trudne, jakby się to mogło pozornie wydawać. Okazuje się, iż praktycznie każdy z nas ma możliwość samodzielnie wykonać wszystkie prace, a co więcej, efekty będą nawet zadowalające. Oczywiście wprawa i doświadczenie zapewniają lepsze efekty i szybszy czas realizacji. Jednakże trzeba powiedzieć sobie wprost, iż samodzielne przeprowadzenie wszystkich prac będzie na pewno sprawiać nam więcej satysfakcji, niż zatrudnienie profesjonalnego malarza. Trzeba będzie jednak liczyć się z pewnym kosztami, bowiem musimy zakupić odpowiednie zestawy narzędzi malarskich, oraz kilka innych elementów, bez których przeprowadzenie remontu byłoby absolutnie niemożliwe.

Niezbędne narzędzia i inne elementy do przeprowadzenia prac malarskich w domu.

Jak już pisaliśmy we wstępie, musimy się tutaj liczyć z koniecznością poniesienia stosunkowo sporych kosztów na niezbędne narzędzia i inne sprzęty. Trzeba jednak zauważyć, iż sprzęty te i narzędzia, w dużej mierze będą mogły być wykorzystywane w przyszłości do realizacji kolejnych prac remontowych i malarskich. Tak więc do najważniejszych narzędzi, w jakie powinniśmy się wyposażyć należy zaliczyć:

  • Pędzle, szczotki oraz wałki malarskie
  • Szpachla do gipsowania
  • Kostka do szlifowania gipsu ze ściany
  • Taśma i folia malarska do zabezpieczania pomieszczeń przed zabrudzeniami.

Posiadając takie narzędzia, oraz niezbędne sprzęty, bez większych trudności powinniśmy poradzić sobie z przeprowadzeniem malowania w naszym domu. Możemy sobie zakupy dodatkowo ułatwić kupując całe zestawy narzędzi malarskich w składzie których bez wątpienia znajdziemy dobre jakościowo pędzle, szczotki, wałki, czy też odpowiednie szpachle. Na pewno pozwoli nam to zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Przeprowadzenie prac malarskich.

Aby skutecznie przeprowadzić wszystkie prace malarskie, zacząć należy od oceny stanu ścian w pomieszczeniu. Oczywiście najpierw wynosimy z niego wszystkie meble, a duże szafy, których nie sposób wynieść, przesuwamy na środek i zabezpieczamy folią malarską. Jeśli na ścianach stwierdzimy nadmierną ilość warstw farby, niestety czeka nas dodatkowa praca związana z ich usuwaniem. W przeciwnym razie możemy od razu przejść do uzupełniania ubytków. Sprawdzamy wszystkie pęknięcia i dziury i ewentualnie je pogłębiamy. Tutaj warto jeszcze wykorzystać taśmę malarską i zabezpieczyć ramy okien i drzwi przed zabrudzeniem ich farbą. Następnie uzupełniamy wszystkie ubytki gładzią gipsową, a gdy ta wyschnie, możemy ją wyszlifować na płaską kostką do szlifowania gładzi. Potem pozostaje nam już tylko zagruntowanie ścian w celu wyrównania chłonności podłoża i ostateczne malowanie. Z reguły też trzeba będzie nakładać dwie warstwy farby, gdyż przy pewnych kolorach nie uda nam się za pierwszym razem uzyskać pełnego krycia. Na sam koniec możemy jeszcze wykonać niezbędne poprawki i zdjąć wszystkie taśmy oraz folie malarskie. W taki właśnie o to sposób, przeprowadziliśmy samodzielnie odświeżenie ścian w jednym pomieszczeniu. Pora więc brać się za kolejne.

Author Image
admin