Ręczniki w łazience – praktyczne wieszaki i uchwyty

Ręczniki w łazience – praktyczne wieszaki i uchwyty

Łazienka to miejsce, w którym zwykle rozpoczynamy dzień poranną toaletą i kończymy go wieczorem zmywając z siebie zmęczenie i przygotowując się do snu. Warto zadbać o praktyczne wyposażenie łazienki, aby była maksymalnie wygodna dla wszystkich domowników. O czym pamiętać jeśli zależy nam na funkcjonalnych dodatkach?

Jaki wieszak na ręczniki wybrać?

Wszyscy cenimy sobie porządek i ład, dlatego staramy się ułatwiać naszą codzienność i każdego dnia poświęcać trochę czasu na szybkie sprzątanie. Pomocne są w tym niektóre akcesoria, które porządkują przestrzeń. Osoby zorganizowane lubią mieć wszystko na swoim miejscu i nie tracić czasu na zbędne poszukiwania.

W łazience przechowujemy często ręczniki i musimy znaleźć miejsce dla tych, których używamy na bieżąco. To ułatwia utrzymanie porządku. Kiedy każda rzecz ma swoje miejsce, łazienka wygląda estetycznie. Dobrym zakupem są uchwyty na ręczniki łazienkowe. Mają one rozmaite kształty, więc przed zakupem należy przemyśleć jaka forma wieszaka będzie idealnym rozwiązaniem. Małe i poręczne uchwyty nie zajmują wiele miejsca, więc sprawdzą się w niewielkich łazienkach. Interesującym rozwiązaniem są wieszaki z ruchomymi podwójnymi lub potrójnymi ramionami. Ręczniki można więc rozwiesić tak, aby szybko wyschły. Dzięki temu dłużej będą świeże i pachnące. Na ogół uchwyt łazienkowy mocujemy obok umywalki, aby zawsze znajdował się tam ręcznik do wycierania rąk.

Materiał wykonania i sposób montażu

Uchwyty na ręczniki łazienkowe najczęściej wytwarza się ze stali nierdzewnej lub ze stali chromowanej. To materiały, które są odporne na działanie wilgoci, co jest kluczową sprawą. Uniemożliwia to pojawianie się nieestetycznych wykwitów czy rdzewienia poszczególnych elementów. Przekłada się to także na dłuższą żywotność takich dodatków i nienaganny ich wygląd mimo upływu czasu. Trwałe i estetyczne wieszaki posłużą przez wiele lat i nie wymagają od nas czasochłonnego czyszczenia i pielęgnacji.

Można znaleźć również uchwyty z tworzyw sztucznych, na przykład z plastiku. Na jego korzyść przemawia niewielka waga, więc mocowanie nie jest bardzo obciążone, nawet jeśli powiesimy kilka ręczników. Zarówno duże ręczniki kąpielowe jak i te mniejszych rozmiarów będą dobrze wyglądały na wieszakach. Jeśli nie chcemy wiercić w ścianie otworów na przymocowanie uchwytów, trafionym rozwiązaniem może być wieszak stojący. Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, warto pamiętać o spójnym połączeniu ze sobą wszystkich elementów. Wtedy całość jest dobrze zgrana, a ogólny design estetyczny.

 

Author Image
admin