Remont mieszkania – co zrobić z gruzem?

Remont mieszkania – co zrobić z gruzem?

Przeprowadzenie remontu w domu wymaga odpowiedniego przygotowania. Jednym z większych problemów jest kwestia usunięcia odpadów poremontowych i gruzu budowlanego. W niniejszym artykule radzimy, jak poradzić sobie z gruzem.

Najwięcej gruzu powstaje w przypadku zmiany układu ścian w mieszkaniu lub podczas skuwania kafelek/tynków/podłogi. Gruz budowlany to problematyczny odpad, którego nie można wyrzucić do znanych wszystkim kontenerów na odpady komunalne. Jakie zatem mamy możliwości pozbycia się niechcianego bałaganu po remoncie?

Mały remont – duża torba

Jeśli nasz remont jest stosunkowo niewielki (odpady mają mniej niż 1 metr sześcienny łącznie) to możemy skorzystać z torby o dużych rozmiarach. W celu zamówienia odbioru odpadów w tak zwanej wielkiej torbie należy skontaktować się z firmą odbierającą odpady. W niektórych gminach taka usługa może być darmowa, w innych zaś będzie wiązała się z kosztami.

Duży remont – duży kontener

Jeśli jednak planujemy większy remont (np. skuwanie łazienki, burzenie ściany) to z pewnością nie damy rady zmieścić gruzu w torbie. W tym wypadku należy zamówić kontener, który jest ustawiany w dogodnym miejscu pod wejściem do domu/mieszkania. Standardowy kontener jest w stanie zmieścić kilka ton gruzu co zazwyczaj w zupełności wystarcza na przeprowadzenie generalnego remontu w mieszkaniu.

W celu zamówienia kontenera możesz skontaktować się z firmą, która regularnie dba o wywóz śmieci w Twojej okolicy lub z konkurencyjną firmą prywatną. Czasami zdarza się, że konkurencyjne firmy oferują niższe stawki lub lepszy poziom obsługi klienta. Dlatego przed podjęciem decyzji o współpracy, zalecamy skontaktować się kilkoma firmami w celu wybrania najlepszej oferty. W tym celu można skorzystać z wyszukiwarki wpisując np. “kontener warszawa”.

Przygotuj się do remontu. Nie wyrzucaj śmieci w nielegalny sposób!

Na koniec przypominamy, że pozbywanie się odpadów w okolicznych lasach lub innych miejscach niedozwolonych może skutkować mandatem karnym.

Author Image
admin