Inspiracje na wnętrze w stylu skandynawskim

Inspiracje na wnętrze w stylu skandynawskim

Wnętrze w stylu skandynawskim jest przede wszystkim – bardzo modne. Pomieszczenia w tym stylu są – jasne i zarazem przestronne. Wiele osób decyduje się właśnie urządzić swoje wnętrze w taki sposób. Dlaczego? Co ich do tego skłania?

Czym charakteryzują się skandynawskie wnętrza?

Pierwsze, bardzo ważne pytanie – z czym kojarzy Ci się styl skandynawski? Bardzo wielu osobom kojarzy się z chłodem. Myślą, że ich pomieszczenia urządzone w tym właśnie stylu – będą zimne. Okazuje się całkiem odwrotnie. Mogą one nadać Twojemu wnętrzu dużo ciepła. Staje się również ono bardzo – przytulne. Oprócz kwestii estetycznych, skandynawskie wnętrza stawiają w dużej mierze na – funkcjonalność.

Inspiracje na urządzenie wnętrza. Co cechuje styl skandynawski?

Inspiracji na urządzenie Twojego wnętrza jest mnóstwo. Jednak warto pomyśleć właśnie nad – stylem skandynawskim. Powinieneś wiedzieć, jakie ma cechy. Do takich będą należeć ergonomiczne formy. Co w praktyce to oznacza? Meble, które służą do wypoczynku muszą dawać wygodę. Kolejna cecha to wyraziste kolory. Dominują tu – rośliny w geometrycznej formie. Styl skandynawski to również – jasna kolorystka. Głównym tutaj kolorem jest – biel. Oprócz tego także – beż i odcienie szarości. Tkaniny, jakie są wykorzystywane to wełna, len bawełna. Natomiast drewno to podstawowy materiał.

Tradycyjny i nowoczesny styl skandynawski

Styl skandynawski można podzielić na tradycyjny i nowoczesny. W tradycyjnym na pewno zauważysz – tradycyjne uchwyty oraz folkowe motywy w dekoracjach. Natomiast zaś w tym nowoczesnym – gładkie fronty i proste meble.

Wnętrze w stylu skandynawskim

Styl skandynawski może być dużą inspiracją do urządzenia kuchni lub salonu. Jeśli urządzasz w tym stylu kuchnie – drewno musi się znaleźć w tym wszystkim. Może z niego wykonany być – stół, szafki, deski na podłodze. To samo również tyczy się – akcesoriów. Oczywiście będą to np. łyżki, deski do krojenia. Duża ilość tekstyliów to cecha stylu skandynawskiego. Właśnie ona powinna znaleźć się w salonie. Jako dodatek możesz wykorzystać – żywe rośliny.

Styl skandynawski to duże inspiracje dla Twojego wnętrza. Dlaczego warto go zastosować?

Wnętrza w tym stylu są na pewno bardzo – przyjazne, przytulne i nowoczesne. Cechują się również – dużym urokiem. Poza tym wiedz, że możesz go zastosować – w dużej i małej przestrzeni. Sprawdzi się on dla tych, którzy cenią sobie prostotę.

 

 

Author Image
admin