Centralne odkurzanie i jego zalety.

Centralne odkurzanie i jego zalety.

Każdy z nas z całą pewnością bardzo dobrze wie, czym są systemy centralnego odkurzania, aczkolwiek nie każdy wie, jak wiele zalet niesie za sobą zastosowanie takiego rozwiązania. W większości przypadków wydaje się nam, iż chodzi tutaj tylko i wyłącznie i wygodę przy odkurzanie, ale jest to tylko niewielki odsetek zalet tego typu rozwiązań. Warto więc przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bardziej wnikliwie, aby przekonać się o wszystkich jego zaletach. Być może wtedy, kiedy już przekonamy się co do słuszności tego typu rozwiązań, spojrzymy na nie nieco przychylniej, a może nawet zastanowimy się nad możliwością zastosowania tego typu rozwiązań w naszych domach.

Najważniejsze zalety systemów centralnego odkurzania.

Jak już wspomnieliśmy, zastosowanie systemu centralnego odkurzania niesie za sobą stosunkowo sporo korzyści. Przede wszystkim jednak musimy pamiętać, iż jest to rozwiązanie optymalizujące proces odkurzania, zapewniające jego większą efektywność oraz podnoszące naszą wygodę przy pracy. Poniżej zaś wyszczególnimy sobie wszystkie te zalety, aby mieć wyraźny i czysty przegląd sytuacji.

  • Efektywność odkurzania – przez wzgląd na brak podnoszenia kurzu podczas odkurzania, jesteśmy w stanie zebrać o 20-30% więcej zanieczyszczeń, niż w przypadku zwykłego odkurzacza.
  • Wygoda odkurzania – nie trzeba za sobą ciągnąć całego odkurzacza, a tylko przełączać przewód ssący do poszczególnych gniazdek w ścianach
  • Cisza i spokój – centralny odkurzacz ulokowany jest w pomieszczeniu gospodarczym, a więc generowany przez niego hałas nie będzie w żadnym stopniu zakłócać naszego spokoju.
  • Rzadsza obsługa – centralny odkurzacz z racji swoich gabarytów, pomieści większy worek na śmieci, przez co rzadziej musimy do niego w ogóle zaglądać.

Mamy więc tutaj podstawową listę najważniejszych zalety zastosowania systemu centralnego odkurzania w naszym domu, z którą należy się zapoznać, aby przekonać się, iż jest to rozwiązaniem bardzo korzystnym w wielu przypadkach.

Montaż systemu centralnego odkurzania.

Wartym podkreślenia jest tutaj jednak fakt, iż niestety nie zawsze będziemy mieć możliwość zamontowania systemu centralnego odkurzania w naszym domu. Wynika to ze względów konstrukcyjnych. Aby możliwe było centralne odkurzanie – w Andrychowie musimy dysponować odpowiednimi kanałami instalacyjnymi, lub przynajmniej odpowiednią przestrzenią w pomieszczeniach piwnicznych lub na poddaszu użytkowym. Chodzi tutaj o to, aby mieć którędy doprowadzić do poszczególnych pomieszczeń kanały powietrzne, którymi zabrudzenia będą zasysane przez nasz centralny odkurzacz. Niestety w wielu przypadkach starego budownictwa będzie to raczej niemożliwe, toteż warto tutaj w pierwszej kolejności przyjrzeć się dokładnie naszym możliwościom montażowym, a dopiero potem rozważać ewentualny dobór odpowiedniego systemu centralnego odkurzania.

Author Image
admin