Cyklinowanie

Cyklinowanie

Drewniany parkiet uchodzi za prestiżowy typ podłogi. Drewniana podłoga to synonim luksusu, ekologicznego podejścia do życia oraz elegancji. Z reguły taka podłoga służy przez wiele długich lat. Czy to znaczy że nie ulega zniszczeniu? Wręcz przeciwnie! Drewniana podłoga tak jak i każda inna jest narażona na zabrudzenia, ubytki, zarysowania oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jednak to co przemawia za drewnianą podłogą (poza niewątpliwymi walorami estetycznymi) to możliwość jej odnowienia. Po takim zabiegu podłoga która była intensywnie użytkowana przez wiele lat spowrotem może wyglądać jak nowa. Proces odnowienia podłogi drewnianej nazywamy cyklinowaniem, jest to nic innego jak po prostu zdarcia wierzchniej warstwy podłogi. 

Cyklinowanie

Proces zwany cyklinowaniem odbywa się przy pomocy specjalistycznej maszyny zwanej cykliniarką. Zabieg ten jest wykonywany przy użyciu specjalnego papieru ściernego, który szlifuje 1 lub nawet 2 milimetry wierzchniej warstwy podłogi.

Zalety cyklinowania

Główną i w miarę oczywistą zaletą przeprowadzenia cyklinowania jest odświeżenie wyglądu podłogi. Mówiąc o zaletach trzeba koniecznie wspomnieć o dużo niższym koszcie w stosunku do wymiany podłogi. Położenie nowej podłogi, poprzedzone zrywaniem nawierzchni wymaga znacznie większego budżetu.

Dotychczas wśród minusów renowacji podłogi często wymieniało się wytworzenie pyłów, które niemiłosiernie osadzają się na meblach. Natomiast obecnie nie ma zupełnie żadnego kłopotu związanego z utrzymaniem czystości podczas remontu gdyż stosuje się cyklinowanie bezpyłowe. Koncept ten polega na podłączeniu specjalistycznego odkurzacza, który od razu podczas cyklinowania pochłania wszelkie pyły.

Jak przygotować się do cyklinowania?

Po pierwsze należy umówić się z firmą specjalizującą się w realizowaniu tego typu zadań (np. cyklinowanie podłóg Poznań lub cyklinowanie parkietu Poznań). Po drugie należy przygotować mieszkanie: przestawić meble oraz zabezpieczyć wszelkie elementy których nie chcielibyśmy zabrudzić podczas prac remontowych folią ochronną. To wszystko! Usiądź wygodnie, poczekaj na ekipę remontową i już po kilku godzinach ciesz się nową podłogą bez konieczności kosztownej wymiany parkietu.

 

Author Image
admin