Dobieramy rolety do okien w domu.

Dobieramy rolety do okien w domu.

Aby prawidłowo dokonać wyboru rolet okiennych do naszego domu czy też mieszkania, przede wszystkim musimy sobie uświadomić, jakie jest faktyczne ich przeznaczenie. Niektórzy opacznie myślą, iż rolety służą tylko i wyłącznie do tego, aby zasłonić okno, w miejsce firanek czy też klasycznych zasłon. Ich funkcja jest jednakże nieco bardziej rozbudowana. Wykorzystywane powinny być w celu całkowitego przejęcia kontroli nad poziomem nasłonecznienia naszych wnętrz mieszkalnych. Za pomocą rolet możemy więc regulować więcej parametrów niż wpuszczać światło słoneczne czy też je odcinać. Sprawdźmy więc, jak to wszystko wygląda i jak prawidłowo dopasować rolety okienne do konkretnych pomieszczeń w naszych domach.

Funkcjonalność rolet.

Jak już wspomnieliśmy, funkcjonalność rolet jest nieco szersza niż nam się wszystkim powszechnie wydaje. Należy tutaj zdać sobie sprawę z faktu tego, iż będą one przede wszystkim wykorzystywane do następujących celów:

  • Odcinanie dopływu światła słonecznego do wnętrz pomieszczeń mieszkalnych
  • Wpływanie na poziom nasłonecznienia pomieszczeń mieszkalnych
  • Kontrola poziomu natężenia dochodzącego światła
  • Kontrola barwy dochodzącego światła

Mamy tutaj więc kilka poważniejszych funkcjonalności. Możemy za pomocą rolet całkowicie odciąć dopływ światła słonecznego, jeśli na przykład chcemy w sypialni uciąć sobie drzemkę po południu, lub odespać nocną zmianę w pracy. Ta sama funkcja przyda się w salonie, kiedy silne, popołudniowe słońce będzie utrudniać nam relaks z telewizją. Czasami, w niektórych pomieszczeniach, będziemy chcieli w pewnym tylko zakresie wpłynąć na przyciemnienie światła wpuszczanego do pomieszczenia. W takich okolicznościach zastosować można rolety cienkie o jasnych barwach. Nie zaciemnią one pomieszczenia doszczętnie, ale jednak silne słońce nie będzie już nam przeszkadzać.

Ostatecznie rolety będą bardzo pomocne dla mieszkańców parterów, którzy przecież muszą się zabezpieczyć przed wzrokiem przechodniów, aby zachować maksymalny poziom prywatności w swoich domach i mieszkaniach.

Jak prawidłowo dobrać rolety?

Aby więc dobrać odpowiednie rolety w Skoczowie, przede wszystkim trzeba będzie skupić się na określeniu naszego zapotrzebowania w konkretnych pomieszczeniach. Każde z nich ma bowiem inną funkcjonalność, a co za tym idzie, także w inny sposób będziemy chcieli wpływać na jego nasłonecznienie. Warto uwzględnić nasze upodobania i wymagania. Niektórzy lubią spać w bardzo zaciemnionych pomieszczeniach, inni z kolei wolą lekki tylko półmrok. Jednym słowem należy uwzględnić stosunkowo sporo zmiennych.

Poza tym trzeba także pamiętać, iż obecnie możemy wybrać rolety ze specjalnymi materiałami, które w ogóle nie przepuszczają światła słonecznego, a co więcej, blokują także przepływ energii cieplnej przez okno. Jest to funkcja bardzo przydatna latem, kiedy słońce naprawdę potrafi dać się nieźle w kość.

Author Image
admin