Estetyczna, kamienna elewacja.

Estetyczna, kamienna elewacja.

Elewacja naszego domu, to swego rodzaju nasza wizytówka, widoczna już z daleka, wobec czego nie powinno nas dziwić, iż kładzie się obecnie stosunkowo spory nacisk na kwestię estetyki elewacji. Kiedyś wystarczył zwykły tynk i dom był przyzwoity, niemniej jednak, na chwilę obecną wraz z pojawieniem się nowych rozwiązań architektonicznych, niestety nie jest to już wystarczające. Obecnie w przypadku wykańczania elewacji, stosuje się coraz częściej materiały naturalne, takie jak drewno oraz naturalne kamienie, czyli przede wszystkim granity, marmury oraz piaskowce. Zobaczmy w takim razie, jak możemy zapewnić sobie estetyczną elewację z naturalnego kamienia, która zapewni nam podniesienie poziomu estetyki zewnętrznej naszego budynku.

Zalety elewacji z naturalnego kamienia.

Oczywiście warto sobie na początku od razu powiedzieć o zaletach, jakie za sobą niosą elewacje kamienne z marmuru i granitu, a jest ich dość sporo. W końcu naturalne materiały budowlane charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami, o wiele lepszymi niż jakiekolwiek inne, wobec czego warto przyjrzeć się temu zagadnieniu. Najważniejsze zalety jakie niesie za sobą wykonanie elewacji z naturalnego kamieni przedstawiamy na poniższej liście, która co prawda nie jest w stu procentach kompletna, niemniej jednak skupia się przede wszystkim na najważniejszych kwestiach w tym zakresie.

  • Trwałość elewacji – naturalny granit oraz marmur są jednymi z najtrwalszych kamieni, toteż elewacja wykonana z płyt kamiennych z tych materiałów, będzie wyjątkowo trwała. Szacunkowo można powiedzieć, iż z całą pewnością przetrwa nas samych a istnieje duże prawdopodobieństwo, że przetrwa także przyszłe pokolenia zamieszkujące w naszym domu.
  • Wysoki poziom estetyki – marmur oraz granit, szczególnie dobrze przygotowane, zapewniają nam niesamowicie wysoki poziom estetyczny. Dom będzie wyróżniać się na tle sąsiednich już z daleka, a to jak zwykle przełoży się na nasze lepsze samopoczucie oraz komfort spędzania czasu, zarówno w domu, jak i w przydomowym ogrodzie.
  • Łatwość utrzymania w dobrym stanie – w przypadku elewacji z naturalnego kamienia, do jej czyszczenia można użyć myjki ciśnieniowej, która w stu procentach zagwarantuje oczyszczenie powierzchni kamienia, a jednocześnie nie wyrządzi mu żadnej krzywdy.

Widać więc dość wyraźnie, iż faktycznie będziemy tutaj mieć do czynienia z całkiem sporym zakresem korzyści, a co za tym idzie, warto inwestować w takie rozwiązania, tym bardziej, iż przez resztę życia nie będziemy musieli w ogóle myśleć o kwestii elewacji, gdyż będzie nam służyć aż do końca.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż elewacje kamienne z marmuru i granitu to rozwiązanie bardzo korzystne, mimo swojej pozornej kosztowności. Pozornej, bowiem ich wykonanie wymaga od nas sporej inwestycji w jednym momencie. Niemniej jednak w przeciwieństwie do pozostałych rozwiązań w tym zakresie, nie będziemy musieli w przyszłości zupełnie już zajmować się kwestią naszej elewacji.

Author Image
admin