Gdzie zastosować marmur do wykonania posadzki w domu?

logo

Marmurowe posadzki w domach jednorodzinnych, to bez wątpienia jedno z lepszych rozwiązań estetycznych, na jakie można sobie pozwolić, które jednocześnie niesie za sobą także cały szereg innych korzyści. Niemniej jednak, pomimo wszelkich zalet i wysokiego poziomu estetycznego, powinniśmy zachować umiar i marmurowe posadzki stosować tylko w niektórych pomieszczeniach, bowiem nie zawsze będzie to rozwiązaniem najlepszym z punktu widzenia naszej wygody i komfortu. Przyjrzyjmy się nieco bliżej tej kwestii aby umiejętnie dobierać miejsca, w których można będzie wykosztować się na marmurową posadzkę, a pozostałe, tam gdzie marmur nie za bardzo będzie pasował, zostawić w spokoju i wykończyć w nieco odmienny sposób.

Zalety zastosowania posadzek marmurowych.

Jak już wspomnieliśmy jest to rozwiązaniem o wysokim poziomie estetyki, niemniej jednak trzeba tutaj przyznać, iż zastosowanie marmuru do wykonania posadzki w salonie lub tez w holu naszego domu niesie za sobą kilka innych korzyści. Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, iż jest to naturalny kamień, zyskujemy wysoki poziom jego trwałości, jak to z reguły w przypadku kamieni bywa. Jest on stosunkowo łatwy do utrzymania w czystości, a co najważniejsze w tym szczególnym przypadku, możemy tutaj także liczyć na odporność na przypadkowe uszkodzenia. Rzecz jasna, jeśli ktoś zacznie przeprowadzać testy z zastosowaniem 2 kg młotka to z całą pewnością posadzka nie wytrzyma, jednakże przypadkowo upuszczona szklanka czy też inne przedmioty codziennego użytku, raczej nie wyrządzą krzywdy posadzce. Warto także wspomnieć o tym, że posadzka z marmuru w salonie i holu domu podniesie od razu prestiż naszego domu w otoczeniu, a to przecież bardzo ważna rzecz, abyśmy mogli być zadowoleni a wręcz dumni ze swojego własnego domu jednorodzinnego.

W jakich pomieszczeniach nie stosować marmurowych posadzek?

To dość poważne pytanie, bowiem tak na dobrą sprawę, to marmurową posadzkę można będzie zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Niemniej jednak na ten przykład kuchnia czy też sypialnia raczej nie sprawdzają w kwestii wykonania w nich posadzki marmurowej, bowiem w tych akurat pomieszczeniach lepiej zachować inny klimat. W sypialni warto pomyśleć o czymś bardziej ciepłym i przytulnym, zaś w kuchni, z racji przeznaczenia pomieszczenia, o wiele lepiej zastosować nieco tańsze rozwiązania, bowiem o wiele łatwiej można tutaj posadzkę marmurową uszkodzić. Niemniej jednak w przypadku salonu, holu, czy też schodów oraz wszelkiego rodzaju tarasów, możliwe jest zastosowanie posadzki marmurowej, i to właśnie na tych pomieszczeniach powinniśmy się skupić w pierwszej kolejności.

Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż marmurowa posadzka jest dobrym rozwiązaniem w większości przypadków, poza pewnymi wyjątkami, o których wspomnieliśmy powyżej, a co za tym idzie, warto starannie przemyśleć rodzaj podłogi w każdym pomieszczeniu, aby zapewnić sobie nie tylko elegancję, ale także funkcjonalność na odpowiednio wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *