Gdzie zastosować marmur do wykonania posadzki w domu?

Gdzie zastosować marmur do wykonania posadzki w domu?

Marmurowe posadzki w domach jednorodzinnych, to bez wątpienia jedno z lepszych rozwiązań estetycznych, na jakie można sobie pozwolić, które jednocześnie niesie za sobą także cały szereg innych korzyści. Niemniej jednak, pomimo wszelkich zalet i wysokiego poziomu estetycznego, powinniśmy zachować umiar i marmurowe posadzki stosować tylko w niektórych pomieszczeniach, bowiem nie zawsze będzie to rozwiązaniem najlepszym z punktu widzenia naszej wygody i komfortu. Przyjrzyjmy się nieco bliżej tej kwestii aby umiejętnie dobierać miejsca, w których można będzie wykosztować się na marmurową posadzkę, a pozostałe, tam gdzie marmur nie za bardzo będzie pasował, zostawić w spokoju i wykończyć w nieco odmienny sposób.

Zalety zastosowania posadzek marmurowych.

Jak już wspomnieliśmy jest to rozwiązaniem o wysokim poziomie estetyki, niemniej jednak trzeba tutaj przyznać, iż zastosowanie marmuru do wykonania posadzki w salonie lub tez w holu naszego domu niesie za sobą kilka innych korzyści. Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, iż jest to naturalny kamień, zyskujemy wysoki poziom jego trwałości, jak to z reguły w przypadku kamieni bywa. Jest on stosunkowo łatwy do utrzymania w czystości, a co najważniejsze w tym szczególnym przypadku, możemy tutaj także liczyć na odporność na przypadkowe uszkodzenia. Rzecz jasna, jeśli ktoś zacznie przeprowadzać testy z zastosowaniem 2 kg młotka to z całą pewnością posadzka nie wytrzyma, jednakże przypadkowo upuszczona szklanka czy też inne przedmioty codziennego użytku, raczej nie wyrządzą krzywdy posadzce. Warto także wspomnieć o tym, że posadzka z marmuru w salonie i holu domu podniesie od razu prestiż naszego domu w otoczeniu, a to przecież bardzo ważna rzecz, abyśmy mogli być zadowoleni a wręcz dumni ze swojego własnego domu jednorodzinnego.

W jakich pomieszczeniach nie stosować marmurowych posadzek?

To dość poważne pytanie, bowiem tak na dobrą sprawę, to marmurową posadzkę można będzie zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Niemniej jednak na ten przykład kuchnia czy też sypialnia raczej nie sprawdzają w kwestii wykonania w nich posadzki marmurowej, bowiem w tych akurat pomieszczeniach lepiej zachować inny klimat. W sypialni warto pomyśleć o czymś bardziej ciepłym i przytulnym, zaś w kuchni, z racji przeznaczenia pomieszczenia, o wiele lepiej zastosować nieco tańsze rozwiązania, bowiem o wiele łatwiej można tutaj posadzkę marmurową uszkodzić. Niemniej jednak w przypadku salonu, holu, czy też schodów oraz wszelkiego rodzaju tarasów, możliwe jest zastosowanie posadzki marmurowej, i to właśnie na tych pomieszczeniach powinniśmy się skupić w pierwszej kolejności.

Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż marmurowa posadzka jest dobrym rozwiązaniem w większości przypadków, poza pewnymi wyjątkami, o których wspomnieliśmy powyżej, a co za tym idzie, warto starannie przemyśleć rodzaj podłogi w każdym pomieszczeniu, aby zapewnić sobie nie tylko elegancję, ale także funkcjonalność na odpowiednio wysokim poziomie.

Author Image
admin