Klasyczne stoły do salonu

Klasyczne stoły do salonu

Salon to miejsce, które odwiedza najwięcej osób. Wraz z rodziną relaksujesz się w nim przed telewizorem, lub głośno śmiejecie się podczas rozgrywek na konsoli. To w salonie przyjmujesz gości: przyjaciół i rodzinę, zarówno podczas imprez świątecznych, jak i spotkań przy lampce wina.

Podstawą wyposażenia salonu, oprócz mebli wypoczynkowych, jest stół z krzesłami. Stoły do salonu występują w wielu różnorodnych wariantach: od modeli 4-osobowych, przez 6-, 8-, aż po modele 10-osobowe. Duże stoły dają możliwość stworzenia swoistego centrum życia rodzinnego oraz towarzyskiego w salonie.

Stoły oferowane przez sklepy meblowe

W ofertach sklepów meblowych do wyboru masz stoły pojedyncze, a także komplety stołów z krzesłami. Dzięki temu możesz dowolnie ustawiać, mieszać style oraz dopasowywać odpowiednie wysokości mebli do siebie. Sklep Meble.pl wybrał dla Ciebie najpiękniejsze meble w różnych stylach.

Odpowiedni stół znajdzie dla siebie każdy fan klasyki, stylu nowoczesnego, skandynawskiego, rustykalnego, czy industrialnego. Proponujemy stoły okrągłe, prostokątne, wysokie, niskie, małe oraz duże. Zależy nam, żebyś znalazł taki mebel, który najlepiej sprawdzi się w Twoim salonie.

Jak prawidłowo ustawić stół i krzesła w salonie?

Stół w salonie powinien stać co najmniej 60 centymetrów od ściany – to pozwoli Ci spokojnie odsunąć krzesło. Optymalnie, na jedną osobę przy stole powinno przypadać około 60 centymetrów, a blat stołu powinien znajdować się na wysokości 70-75 centymetrów. Do takiego stołu krzesła muszą posiadać nogi długości 40-45 centymetrów.

Dysponując wyżej umiejscowionym blatem, pamiętaj, że krzesła muszę być proporcjonalnie wyższe. Takie odległości i zależności są niezwykle istotne, jeśli zależy Ci na komforcie podczas siedzenia przy stole. A przecież przy nim spożywasz pyszne posiłki, odbywasz ważne i mniej ważne rozmowy, a także spędzasz czas w gronie najbliższych. Dlatego musi być to miejsce przyjemne i wygodne. Sprawdź stoły do salonu w ofercie sklepu Meble.pl

Author Image
admin