Okna PCV i zalety ich stosowania.

Okna PCV i zalety ich stosowania.

Współcześnie w kwestii okien w naszych domach, nie mamy już tak wielkich różnic pomiędzy oknami z PCV, a oknami drewnianymi, aczkolwiek w dalszym ciągu znajdziemy wielu zwolenników jednej i drugiej opcji. Każdy będzie mieć swoje do powiedzenia w temacie, aczkolwiek nie zawsze słusznie. Generalnie można powiedzieć, iż okna nowoczesne, zarówno te, wykonane w stu procentach z drewna, jak i te wykonane z PCV, będą na dzień dzisiejszy nieznacznie się różnić między sobą w kwestii technologii, a jedyną wyraźną różnicą będzie estetyka. A i tutaj wcale nie będzie aż tak wyraźnie, bowiem współcześnie wytwarzane okna z PCV, mogą być bardzo łudząco podobne do okien z naturalnego drewna.

Parametry techniczne nowoczesnych okien z PCV.

Przyjmuje się zwykle, iż okna drewniane są o wiele droższe niż okna z PCV, przez co też stać na nie tylko nielicznych. Niemniej jednak wcale nie jest to aż tak zabójcza różnica cenowa, a nawet można znaleźć okna z PCV, które przez wzgląd na jakość zastosowanych materiałów i technologie wykonania będą o wiele kosztowniejsze niż okna z drewna. Druga sprawa, iż okna drewna to tylko ogólnikowe określenie, bowiem zależy jeszcze z jakiego rodzaju drewna, co będzie mieć kluczowy wpływ na parametry techniczne. Musimy tutaj więc powiedzieć, iż okna PCV z firmy Drew Dom mogą się okazać o wiele bardziej kosztowne, ale także i o wiele lepsze niż inne okna drewniane. W zasadzie można powiedzieć, iż wszystko tutaj będzie uzależnione od rodzaju zastosowanej technologii, oraz od kwestii związanych z osiąganymi parametrami technicznymi, takimi jak izolacja termiczna i izolacja akustyczna. W zasadzie można nawet powiedzieć, iż to parametry techniczne będą wywierać wpływ na koszty zakupu poszczególnych okien, a nie tylko materiał konstrukcyjny zastosowany do wykonania ram okiennych.

Parametr izolacji termicznej okien

Jest to zdecydowanie najważniejszy z naszego punktu widzenia parametr, bowiem przekładać się będzie na poziom wytracania ciepła poprzez płaszczyznę okien. Im niższy poziom przenikalności cieplnej wyrażanej w watach na metr kwadratowy rocznie, tym nasze rachunki za ogrzewanie będą po prostu o wiele niższe. Musimy jednak podkreślić, iż w tym szczególnym przypadku, zachodzi jeszcze konieczność sprawdzenia ogólnych strat energetycznych całego budynku a nie tylko samych okien.

Parametr izolacji akustycznej.

To także bardzo istotny element wywierający silny wpływ na nasze dobre samopoczucie i pełne komfort w trakcie codziennego przebywania w domu. wiadomym jest, iż z zewnątrz będą stale napływać różnorodne hałasy, czy to bawiących się dzieci sąsiada, czy to odgłosy budowy lub przejeżdżających samochodów. Będą one wywierać bardzo negatywny wpływ na nasze samopoczucie toteż staranne ich wytłumienie w jak największym zakresie będzie tutaj kluczowe dla osiągnięcia dobrego samopoczucia. Dlatego też warto skupić się na tym, aby nasze nowe okna PCV, charakteryzowały się dobrym poziom izolacji akustycznej.

Author Image
admin