Profesjonalne odwadnianie w przemyśle budowlanym

Profesjonalne odwadnianie w przemyśle budowlanym

Przeprowadzanie odwadniania w przemyśle budowlanym to bardzo wymagające zadanie, przede wszystkim przez wzgląd na fakt, iż będziemy tutaj mieć do czynienia z zupełnie odmiennym podejściem do kwestii odwadniania. Bardzo często też nie będzie to czyste w swojej postaci odwadnianie, tylko przeprowadzanie obniżania poziomu wód gruntowych, które będą przecież w stanie skutecznie utrudnić przeprowadzenie jakichkolwiek prac ziemnych. W poniższym tekście postaramy się Państwu przybliżyć nieco technologię obniżania poziomu wody gruntowej za pośrednictwem nowoczesnych technologii odwodnieniowych czyli z wykorzystanie igłofiltrów. Zapraszamy serdecznie do lektury niniejszego artykułu, który, jak mamy nadzieję rozjaśni nieco pogląd na sprawę wykorzystania igłofiltrów w przemyśle budowlanym.

Technologia odwadniania igłofiltrami.

Jest to jedna z bardziej zaawansowanych technologii stosowanych powszechnie w budownictwie, wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze zbyt wysokim poziomem wody gruntowej, która bardzo szybko będzie wypełniać jakiekolwiek wykopy, jakie tylko spróbujemy wykonać. Trzeba tutaj zwrócić uwagę także na fakt, iż technologia igłofiltrów sprawdzać się będzie także w przypadku pracy w terenie podmokłym. Wystarczy tutaj wejść na Internet i sprawdzić odpowiednie zdjęcia odwodnień igłofiltrami aby przekonać, w jak wielu różnych przypadkach mogą one być wykorzystywane. Podstawowym jednak zastosowaniem będzie obniżanie poziomu wód gruntowych. W tym celu należy na całej długości prowadzenia wykopów, zainstalować igłofiltry w odległości jednego metra w stosunku do siebie oraz na głębokość co najmniej pół metra niższą niż będziemy prowadzić prace ziemne. Następnie igłofiltry montowane są o kolektorów ssących które z kolei są podłączone do agregatów pompowych. W ten właśnie sposób, woda gruntowa napływająca w miejsce prowadzenia prac jest odessana i odpompowana na bezpieczną z punktu widzenia prowadzenia prac odległość. Trzeba tutaj więc powiedzieć iż technologia igłofiltrowa jest jednym ze skuteczniejszych sposób walki z wysokim poziomem wody gruntowej.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Musimy tutaj jednakże pamiętać iż igłofiltry wykonane są w kilku wariantach. Jedne z nich charakteryzują się wolniejszą pracą i mniejszym przekrojem, zaś drugie będą szersze i zapewnia nam wyższy poziom wydajności pracy. Rzecz jasna do igłofiltrów o średnicy 2 cali trzeba będzie zastosować odpowiedni agregat pompowy o mocy podobnej, do tej jaka dysponują pompy elektryczne w pompowniach ścieków. Chodzi tutaj o to, iż w tym przypadku będziemy mieli do czynienia z pompowanie dużych ilości wody, a to wymagać będzie silnej jednostki centralnej która zagwarantuje bezpieczne przeprowadzenie całej inwestycji. Oczywiście zakup takiego agregatu będzie dość kosztowny, niemniej jednak większość przedsiębiorstw powinna sobie bez większego trudu poradzić z zakupem, tym bardziej iż są to urządzeni ogólno dostępne także w naszym kraju.

Author Image
admin