Rodzaje dachówek i którą z nich tak naprawdę wybrać.

Rodzaje dachówek i którą z nich tak naprawdę wybrać.

Budując własny dom w końcu przychodzi moment, w którym prace będą powoli dochodzić końca, a my będziemy musieli zadbać o dach – jedną z podstawowych rzeczy w bezpiecznym lokum. Choć wydawałoby się, że jego przygotowanie i wybranie jest rzeczą prostą, bo dużego wyboru nie mamy, tak naprawdę powinniśmy się zastanowić – przede wszystkim przy wyborze materiału, z którego powstaną dachówki (elementy, z których składa się każdy dach).

Na który rodzaj postawić?

Spośród wielu różnych rodzajów dachówek obecnie wyróżnia się (i stosuje) jeden z dwóch: dachówki ceramiczne i dachówki cementowe. Dlaczego tylko te pozostały na rynku, a ludzie zrezygnowali z pozostałych? Jak już bowiem wcześniej zostało powiedziane, w dobrym dachu liczy się przede wszystkim jego trwałość i solidność oraz idąca w parze z nimi trwałość. Dobry dach to taki, który przeżyje nas samych (naturalnie rzecz biorąc z odpowiednią dozą konserwacji) i będzie czymś, na czym będziemy tak polegać, że nawet nie będziemy o nim myśleć – musimy w to właśnie celować przy jego budowie.

Jeżeli chodzi o sam wybór rodzaju dachówek, ten nie jest aż tak ciężki głównie ze względu na to, że oba rodzaje są bardzo podobne. Główną różnicę można odczuć przede wszystkim w cenie, która jest znacząco wyższa w przypadku dachówek ceramicznych – te jednak pozwalają na więcej, jeżeli chodzi o wzornictwo. Dachówki cementowe powstają szybciej i taniej, co sprawia, że również dla klienta są tańsze. Ich struktura pozwala na swobodne nakładanie ich na siebie, co pozwala na to, by ewentualnie ukryć defekty wizualne w samym dachu.

Podsumowanie

Starając się pokryć własny dach, do dyspozycji mamy możliwość wybrania takich materiałów, jak dachówka ceramiczna dachówka cementowa. Tak naprawdę nie jest to wybór ciężki, gdyż jakiegokolwiek byśmy nie dokonali, będziemy po prostu na wygranej pozycji. Różnice między oboma rodzajami nie są za duże, a my przy wyborze powinniśmy się kierować bardziej gustem i docelowym budżetem, aniżeli innymi czynnikami (w których różnice są po prostu niezauważalne).

 

Author Image
admin