Wymiana okien w domu jednorodzinnym.

Wymiana okien w domu jednorodzinnym.

W każdym domu jednorodzinnym a także w mieszkaniu, prędzej czy później nadejdzie chwila, kiedy koniecznością stanie się przeprowadzenie wymiany okien na nowe. Będzie to szczególnie istotne w przypadku starszych domów i mieszkań, gdzie okna niestety są jeszcze drewniane, konstruowane według starych technologii. Takie okna niestety nie gwarantują nam odpowiedniego poziomu izolacji termicznej oraz akustycznej, a to przekłada się na obniżony poziom komfortu dla nas samych, jak i na zawyżone rachunki za ogrzewanie. W związku z powyższym, warto poświęcić kilka chwil więcej na zagadnienie doboru nowych okien w celu ich wymiany w swoim domu czy też mieszkaniu.

Parametry techniczne nowych okien.

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na kwestię parametrów technicznych dobieranych przez nas okien, bowiem to one będą przesądzać o minimalizacji trat ciepła, jak i o kwestiach związanych z komfortem korzystania z naszego domu. Współczynnik przenikania ciepła, powinien być w przypadku okien zdecydowanie jak najniższy. Obecnie stosowane okna będą charakteryzować się tym parametrem na poziomie 0,6 W/(m2*K), co jest bardzo dobrym wynikiem, pozwalającym na znaczne oszczędności na ogrzewaniu. Dzięki tak dobrej konstrukcji okiennej, można nawet o 100% zmniejszyć straty ciepła poprzez okna, co oczywiście będzie przekładać się na niższe rachunki. Warto więc tej kwestii poświęcić nieco więcej czasu. Tak samo warto zwrócić uwagę na parametr izolacji akustycznej naszych nowych okien. Chodzi tutaj o ilość hałasu, przedostającego się do wnętrza. Dzięki dobrej izolacji akustycznej, będziemy mogli cieszyć się o wiele większym poziomem komfortu w naszych domach, bowiem hałasy z zewnątrz będą skutecznie wytłumione, toteż nasz relaks, czy też wypoczynek po pracy, nie będzie niczym zmącony.

Okna drewniane czy PCV?

Ostatnią kwestią, którą trzeba będzie tutaj rozstrzygnąć, będzie kwestia doboru okien pod względem materiału z jakiego są wykonane. Do naszej dyspozycji pozostają w tym zakresie niezmiennie okna PCV oraz okna drewniane. Każde z nich będą charakteryzować się nieco innymi parametrami, a co za tym idzie, ich zastosowanie będzie pociągać za sobą pewne wady, ale także i zalety. Jeśli chodzi o okna drewniane z firmy Drew Dom, to będą to przede wszystkim okna, charakteryzujące się wysokim poziomem jakości wykonania. Tak jak w przypadku innych okien drewnianych, tak też i tutaj będziemy musieli liczyć się z koniecznością regularnej ich konserwacji, aczkolwiek w zamian dostaniemy niesłychanie wysoki poziom ich estetyki, czy też parametrów przenikania ciepła. Szczególnie jeśli w toku ich produkcji będą zastosowane najnowsze technologie. W przypadku zaś okien PCV, w zasadzie nic się nie zmienia, poza tym, iż ciągły postęp sprawia, iż mogą one być coraz bardziej estetyczne. W zasadzie można nawet powiedzieć, iż okna z PCV, imitujące naturalne drewno, będą z daleka nie do odróżnienia od naturalnych, drewnianych okien.

Author Image
admin