Dobór młota hydraulicznego do koparki.

Dobór młota hydraulicznego do koparki.

Młot hydrauliczny do koparki to jedno z ciekawszych urządzeń, które w każdej ekipie budowlanej może się niezwykle przydać w pewnych przypadkach. Przede wszystkim mamy tutaj na myśli realizacje prac wyburzeniowych czy też demontażu nawierzchni drogowych, gdzie w przypadku dużych przestrzeni roboczych, prace realizowane ręcznie są po prostu pozbawione sensu. Wykorzystanie w takich przypadkach młotów wyburzeniowych, odpowiednio dobranych do rodzaju wykonywanych prac oraz posiadanej koparki, będzie znacznym usprawnieniem realizowanych zadań, a co za tym idzie, jest to urządzeniem, w które rzeczywiście warto inwestować.

Wybór modelu młota hydraulicznego.

Przede wszystkim trzeba będzie skupić się na dobrze modelu młota hydraulicznego w stosunku do posiadanej przez na koparki czy tez minikoparki. Na rynku dostępne są na chwilę obecną jedne z lepszych młotów, czyli młoty firmy ARROWHEAD, dostępne w wielu różnych wersjach, do różnych modeli koparek i koparko ładowarek. Poniżej prezentujemy listę dostępnych modeli młotów hydraulicznych marki ARRWOHEAD wraz z zaznaczeniem typów maszyn, do jakich są przeznaczone.

 • młot hydrauliczny arrowhead r40 – przeznaczony do minikoparek 0,7-1,5 t.
 • młot hydrauliczny arrowhead r45 – przeznaczony do minikoparek 1,5-2,8 t.
 • młot hydrauliczny arrowhead r55 – przeznaczony do minikoparek 2,8-4 t. oraz mini ładowarek
 • młot hydrauliczny arrowhead r65 – przeznaczony do minikoparek 4-5,5 t. oraz miniładowarek
 • młot hydrauliczny arrowhead r70 – przeznaczony do koparko-ładowarek oraz minikoparek 4,5-8 t.
 • młot hydrauliczny arrowhead r75 – przeznaczony do koparko-ładowarek 6,5-8,5 t.
 • młot hydrauliczny arrowhead r80 – przeznaczony do koparko-ładowarek i koparek 7-10 t.
 • młot hydrauliczny arrowhead r90 – przeznaczony do koparek 7,5-11 t.
 • młot hydrauliczny arrowhead r100 – przeznaczony do koparek 13-16 t.
 • młot hydrauliczny arrowhead r120 – przeznaczone do koparek 16-21 t.
 • młot hydrauliczny arrowhead r140 – przeznaczony do koparek gąsienicowych 20-29 t.

W zasadzie można więc powiedzieć iż do każdego modelu koparki, mini koparki czy też koparko-ładowarki można dopasować odpowiedni model młota wyburzeniowego firmy Arrowhead. Oczywiście większe modele będą stosownie bardziej kosztowne.

Na co zwracać uwagę dobierając młot do koparki?

W trakcie doboru młota, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo jego konstrukcji. Najbardziej interesujące nas zagadnienie będzie tkwić w konstrukcji obudowy. Musi ona być szczelnie zamknięta, aby zabezpieczyć wnętrze młota przed zapyleniem i przedostawaniem się jakichkolwiek zabrudzeń, które mogłyby negatywnie wpływać na pracę urządzenia. Warto także pamiętać o amortyzacji pracy urządzenia, która będzie wpływać na jego żywotność i trwałość ramienia koparki, które może odczuwać negatywny wpływ pracy młota. Dlatego też, wybierając młot do koparki warto szukać u najlepszych producentów, którzy zagwarantują nam zdecydowanie najlepsze warunki pracy urządzenia.

Author Image
admin