Jak urządzić łazienkę w stylu industrialnym?

Jak urządzić łazienkę w stylu industrialnym?

Styl industrialny już od dłuższego czasu cieszy się ogromną, niesłabnącą popularnością. Aranżacje zachowane w tej konwencji cechują się przede wszystkim wykorzystaniem naturalnych materiałów, które były charakterystyczne dla starych fabryk. Mowa o takich surowcach, jak beton, kamień, drewno, szkło czy cegła. Doskonale się ze sobą łączą, tworząc zgraną całość, pożądaną przez osoby ceniące sobie ponadczasowość. Ponadto w stylu industrialnym dominują konstrukcje metalowe, stonowane i uniwersalne barwy, a także piękna prostota, która jest w stanie oczarować i przekonać do siebie nawet najbardziej wymagające osoby. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się łazienki w stylu loftowym.

Łazienka w stylu loft – na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Łazienka industrialna pojawia się w coraz większej ilości mieszkań. Nic dziwnego – taki styl, oprócz walorów wizualnych, zachwyca również praktycznością. Chcąc zaprojektować i urządzić łazienkę w sposób loftowy, warto stawiać na płytki imitujące naturalne materiały – kamień, beton czy cegłę. Na rynku można również znaleźć wiele kafli przypominających prawdziwe drewno. Kolorami, które dominują w tego typu przestrzeniach, bez wątpienia są szarości oraz rozmaite odcienie beżu i brązu. Wnętrza industrialne charakteryzują się uwielbieniem do minimalizmu. Obowiązuje tutaj zasada less is more, czyli mniej – znaczy więcej. Wyposażenie łazienki wpasowującej się w styl loftowy również jest dosyć skromne, jednak przy tym wyraziste, nadające całości niebywałego charakteru.

Akcesoria łazienkowe w stylu industrialnym

Arena Łazienek jest miejscem obfitującym w różnego rodzaju akcesoria łazienkowe, również te, które zostały zaprojektowane w lubianym stylu loftowym. Wśród nich znalazły się przede wszystkim niezbędne w każdej łazience dozowniki do mydła, kubki na szczoteczki do zębów, uchwyty na papier toaletowy czy wieszaki na ręczniki. Nie zabrakło również szczotek WC, mydelniczek, siedzisk prysznicowych czy poręczy skierowanych do osób niepełnosprawnych. Te oraz wiele innych akcesoriów łazienkowych dostępnych w konkurencyjnych cenach idealnie wpasowują się w pożądany przez wielu styl. Akcesoria loftowe łączą w sobie funkcjonalność, solidne wykonanie, a także prostotę designu. To propozycje złożone z niewielkiej ilości elementów, pozbawione zbędnych dodatków. Na uwagę zasługuje ich uniwersalna kolorystyka oraz ponadczasowy wygląd, który sprawia, że z dodatki wybrane do właśnie urządzanej łazienki będą w stanie posłużyć przez długi czas w niezmiennie dobrym stanie.

Author Image
admin