Czy wolnostojący piec kominowy może być dobrym sposobem na aranżacje wnętrza?

Czy wolnostojący piec kominowy może być dobrym sposobem na aranżacje wnętrza?

Wolnostojące piece kominowe niektórym kojarzą się z atrakcyjnym dodatkiem do wystroju wnętrz dodającym ciepła i przytulności. Innym wprost przeciwnie przywołuje na myśl stare technologie grzewcze. Naszym zadaniem nowoczesny kominek wolnostojący to absolutnie znakomity sposób na nietuzinkową aranżację wnętrza. Bardzo dobrze pasuje to wnętrz skandynawskich. Nieźle się także sprawdza w nowoczesnych loftowych aranżacjach. W niniejszym artykule przedstawiamy, dlaczego (poza estetycznymi walorami) warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Estetyka

Po pierwsze kominki tego typu to niezwykłe wrażenia estetyczne. Fascynacja ogniem u ludzi trwa od zarania dziejów. Dzięki kominkom wolnostojącym, które są wyposażone w trzy szyby uzyskujemy efekt trójstronnego widoku na ogień co daje niesamowity efekt. Klimat jaki można uzyskać w jesienne oraz zimowe wieczory jest czymś co zdecydowanie cieszy oko.

Efektywność energetyczna, bezpieczeństwo, ekologiczność

Kominek tego typu jest opalany drewnem. W efekcie jest to metoda ogrzewania domu, która jest całkowicie przyjazna środowisku Szacuje się, że piece tego typu osiągają wydajność energetyczną na poziomie 84%. Należy to odczytać w ten sposób, że wykorzystując stosunkowo mało paliwa (w tym przypadku rozumianego jako drewno) można uzyskać dużą ilość ciepła. Innymi słowy jest to ekologiczne i całkowicie bezpieczne dla zdrowia ogrzewanie.

Moda na wolnostojące kominki

Śmiało można powiedzieć, że moda na wolnostojące piece kominkowe wróciła. Współcześnie coraz częściej w nowych domach jednorodzinnych inwestorzy stawiają właśnie na takie rozwiązanie. Sukcesu kominków wolnostojących można się doszukiwać w tym, że ich wygląd przestał być mało estetyczny i obecnie stanowi ozdobę salonu lub sypialni. Poza tym, pozostałe zalety (między innymi efektywność energetyczna oraz ekologiczność) sprawiają, że jest to poważna alternatywa dla tradycyjnych kominków.

 

 

Author Image
admin