Jak zaprojektować mieszkanie w stylu skandynawskim?

Jak zaprojektować mieszkanie w stylu skandynawskim?

Przy aranżacji przestrzeni bardzo ważne jest określenie stylu wnętrzarskiego, dzięki któremu stworzymy harmonijną i spójną całość. Mamy do wyboru wiele różnych stylów aranżacyjnych, które nadają wnętrzom odpowiedniego charakteru i specyficznego klimatu. Do jednym z najbardziej popularnych należy styl skandynawski. Przybył z zimnej Północy i od razu podbił serca wielu właścicieli domów, mieszkań i nowoczesnych biur. W czym tkwi jego sekret? Podpowiemy w niniejszym artykule.

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Jak wiemy Skandynawia to zimny obszar, gdzie dni są krótkie, a przez to dostępna jest ograniczona ilość światła. Wnętrza urządzone w stylu nordyckim są odpowiedzią na brak słońca i zimno dlatego stawiają na jasne i bardzo przytulne przestrzenie w których dominuje przede wszystkim biel, drewniane meble i dodatki oraz naturalne tkaniny i proste formy mebli. Skandynawskie wnętrza są nie tylko bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym, ale przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Bardzo ważne jest optyczne powiększenie przestrzeni, duża ilość światła i minimalistyczny wystrój.

Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

Urządzanie mieszkania powinno być oparte na najważniejszych zasadach i nurtach aranżacyjnych stylu skandynawskiego. Podłogi i ściany powinny być białe lub w różnych, jasnych odcieniach szarości. Dobrze gdy mieszkanie ma duże okna, zapewniające odpowiednia ilość światła naturalnego. Meble powinny być jasne i minimalistyczne o prostych, niewyszukanych formach, które nad walory dekoracyjne przedkładają funkcję praktyczną, np. rozkładany stolik, łóżka z szafkami czy szufladami czy szafy z pojemnymi półkami. Wnętrza powinny być jak najbardziej rozjaśnione dlatego zrezygnuj z ciężkich firan i zasłon na rzecz delikatnych, jasnych rolet. Drewniane dodatki i naturalne tkaniny to uzupełnienie aranżacji w stylu skandynawskim. Przy projektowaniu wnętrz warto postawić na sprawdzoną firmę, która zastosuje najbardziej funkcjonalne rozwiązania.

Projektowanie wnętrz

Zatrudnienie specjalistów jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ gwarantuje zaaranżowanie przestrzeni w sposób profesjonalny, zgodny z wszystkimi wytycznymi, dotyczącymi stylu skandynawskiego. Projektant wnętrz Warszawa stworzy przestrzeń jasną, funkcjonalną i wygodną, która będzie odpowiadała wszystkim użytkownikom mieszkania. Dzięki jego fachowej wiedzy proces aranżacji mieszkania będzie przebiegał szybko i sprawnie, ponieważ projektant dopracuje ze szczegółami każdy najmniejszy element.

Author Image
admin