Koszty samodzielnego cyklinowania podłóg

Koszty samodzielnego cyklinowania podłóg

Co jakiś czas przychodzi taki moment, kiedy nasze cztery kąty wymagają odświeżenia. Zazwyczaj wiąże się to z malowaniem ścian lub kupnem nowych mebli. Taki remont jest mało problemowy, schody zaczynają się gdy planujemy zmienić układ ścian lub zrywać podłogi. W tym artykule chcemy skupić się konkretnie na podłogach. Czy zniszczona podłoga rzeczywiście musi być zrywana, nawet jeśli wiąże się to z wysokimi kosztami? Okazuje się że nie, jak pewnie wiesz rozwiązaniem na ten problem jest cyklinowanie podłóg, które jest znacznie tańsze a efekty mogą być równie okazałe. Jeśli chcesz poznać szacunkowe koszty takiego zabiegu wystarczy przeczytać ten krótki artykuł. 

Cyklinowanie parkietu polega na zeszlifowaniu wierzchniej warstwy podłogi za pomocą papieru ściernego. Zatem gdybyśmy chcieli samemu wykonać ten proces musielibyśmy posiadać narzędzie postacie cykliniarki. Cena takiego urządzenia zaczyna się od 3000 zł i może sięgać nawet kilkunastu tysięcy zł. Zatem kupno cykliniarki jest kompletnie nieopłacalną inwestycją, jeśli będziemy jej używać jedynie do jednorazowego odświeżenia naszego mieszkania. Dużo bardziej sensownym rozwiązaniem jest wynajem tego urządzenia. Przeglądając oferty szybko możemy zauważyć że ceny oscylują pomiędzy 70 a 180 zł za dobę. Jeśli wykonalibyśmy remont stosunkowo szybko taka inwestycja może mieć sens. Do łącznej kwoty należy doliczyć zakup odpowiedniego papieru ściernego. Koszt jednej taśmy papieru ściernego jest niewielki gdyż oscyluje w granicach 10 – 40zł. Z reguły jedna taśma powinna wystarczyć na cyklinowanie całkiem sporego mieszkania. Ostatnim etapem odnowienia naszego parkietu może być lakierowanie lub olejowanie. Tutaj ceny mocno zależą od tego jaki lakier wybierzemy. Należy liczyć się z kosztami rzędu kilkadziesiąt złotych za litr.

Czy rzeczywiście warto zabierać się za ten proces samemu? Naszym zdaniem zdecydowanie nie, gdyż odświeżenie podłogi wymaga odpowiedniego doświadczenia. Poza tym wypożyczenie narzędzia do cyklinowania generuje koszty takiej wysokości że może nie mieć to ekonomicznego uzasadnienia. Dlatego najlepiej zgłosić się do specjalistów którzy wykonają taką usługę w kwocie pomiędzy 20 a 60 zł za metr kwadratowy. Rozbieżności w cenie zależą głównie od rodzaju parkietu. Więcej na temat cyklinowania podłogi w tym także cyklinowania bezpyłowego możecie Państwo zobaczyć pod hasłem cyklinowanie bezpyłowe podłóg Gdańsk.

 

Author Image
admin