Kupujemy nowe drzwi do domu.

Kupujemy nowe drzwi do domu.

Zakup nowych drzwi do domu to wcale nie jest takie proste zadanie jakby się to mogło pozornie wydawać. Przede wszystkim trzeba pamiętać, iż w przypadku zakupu drzwi wewnętrznych trzeba będzie kierować się zupełnie innymi kryteriami niż w przypadku drzwi zewnętrznych. Oba bowiem rodzaje drzwi charakteryzują się zupełnie innym poziomem funkcjonalności, a co za tym idzie, zupełnie inne w stosunku do nich będziemy mieć wymagania. Zobaczmy w taki razie, jak zabrać się za dobór odpowiednich drzwi zewnętrznych do naszego domu, a jak dobrać drzwi wewnętrzne i czym powinny się każde z nich charakteryzować, aby można je było uznać za rzeczywiście dobre jakościowo.

Dobór drzwi zewnętrznych.

W przypadku drzwi zewnętrznych, przede wszystkim powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, iż poza funkcją czysto estetyczną pełnią one jeszcze inne, o wiele ważniejsze funkcje. Będą to głównie:

  • Funkcja bezpieczeństwa – zabezpieczają nasz dom przed włamaniem.
  • Funkcja izolacji termicznej – zapewniają nie przepuszczanie do wnętrza zimna

Można by się jeszcze pokusić o wskazanie funkcji izolacji akustycznej, niemniej jednak w przypadku drzwi wejściowych nie ma to aż tak wielkiego znaczeni jak w przypadku okien czy też drzwi wewnętrznych. Generalnie rzecz więc biorąc, należy tutaj zwrócić szczególną uwagę na fakt, aby drzwi były antywłamaniowe (co przyda się a w zasadzie jest niezbędne w przypadku wykupu polisy ubezpieczeniowej na dom), oraz aby zapewniały jak najlepszy poziom izolacji termicznej. Drzwi o niskim poziomie izolacji termicznej, będą przepuszczać dużo zimna, a to wiąże się z wyższymi opłatami za ogrzewanie w sezonie zimowym. Szczególnie będzie to istotne w przypadku kiedy posiadamy stosunkowo sporą klatkę schodową, lub drzwi wejściowe są otwarte na całe mieszkanie. Mniej istotne zaś w przypadku kiedy posiadamy specjalnie przygotowane pomieszczenie wiatrołapu, w którym będziemy przechwytywać zimne powietrze i nie przepuszczać go dalej. Jednym słowem drzwi zewnętrzne – Bielsko Biała pełnić będą w naszym domu bardzo ważną funkcję, przez co tez należy dołożyć wszelkich starań, aby wybór był jak najlepszy.

Dobór drzwi wewnętrznych.

W przypadku zaś drzwi wewnętrznych, nie musimy się skupiać na kwestii antywłamaniowej, czy też na kwestii izolacji termicznej. Bardziej nas powinna interesować kwestia izolacji akustycznej, szczególnie w pomieszczeniu sypialni, gdzie przecież chcemy zapewnić sobie maksymalny poziom spokoju. Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż kupując wewnętrzne drzwi w Bielsku Białej przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na kwestie estetyczne, które w tym przypadku odgrywają zdecydowanie najważniejszą rolę. Po prostu będą one w bezpośredni sposób wpływać na kształt estetyki naszych wnętrz, wobec czego powinniśmy je bardzo starannie dopasować. Niezależnie od tego czy będą to wewnętrzne drzwi przesuwne, bezprzylgowe, czy też inne.

Author Image
admin