Kupujemy nowe drzwi do domu.

Zakup nowych drzwi do domu to wcale nie jest takie proste zadanie jakby się to mogło pozornie wydawać. Przede wszystkim trzeba pamiętać, iż w przypadku zakupu drzwi wewnętrznych trzeba będzie kierować się zupełnie innymi kryteriami niż w przypadku drzwi zewnętrznych. Oba bowiem rodzaje drzwi charakteryzują się zupełnie innym poziomem funkcjonalności, a co za tym idzie, zupełnie inne w stosunku do nich będziemy mieć wymagania. Zobaczmy w taki razie, jak zabrać się za dobór odpowiednich drzwi zewnętrznych do naszego domu, a jak dobrać drzwi wewnętrzne i czym powinny się każde z nich charakteryzować, aby można je było uznać za rzeczywiście dobre jakościowo.

Dobór drzwi zewnętrznych.

W przypadku drzwi zewnętrznych, przede wszystkim powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, iż poza funkcją czysto estetyczną pełnią one jeszcze inne, o wiele ważniejsze funkcje. Będą to głównie:

  • Funkcja bezpieczeństwa – zabezpieczają nasz dom przed włamaniem.
  • Funkcja izolacji termicznej – zapewniają nie przepuszczanie do wnętrza zimna

Można by się jeszcze pokusić o wskazanie funkcji izolacji akustycznej, niemniej jednak w przypadku drzwi wejściowych nie ma to aż tak wielkiego znaczeni jak w przypadku okien czy też drzwi wewnętrznych. Generalnie rzecz więc biorąc, należy tutaj zwrócić szczególną uwagę na fakt, aby drzwi były antywłamaniowe (co przyda się a w zasadzie jest niezbędne w przypadku wykupu polisy ubezpieczeniowej na dom), oraz aby zapewniały jak najlepszy poziom izolacji termicznej. Drzwi o niskim poziomie izolacji termicznej, będą przepuszczać dużo zimna, a to wiąże się z wyższymi opłatami za ogrzewanie w sezonie zimowym. Szczególnie będzie to istotne w przypadku kiedy posiadamy stosunkowo sporą klatkę schodową, lub drzwi wejściowe są otwarte na całe mieszkanie. Mniej istotne zaś w przypadku kiedy posiadamy specjalnie przygotowane pomieszczenie wiatrołapu, w którym będziemy przechwytywać zimne powietrze i nie przepuszczać go dalej. Jednym słowem drzwi zewnętrzne – Bielsko Biała pełnić będą w naszym domu bardzo ważną funkcję, przez co tez należy dołożyć wszelkich starań, aby wybór był jak najlepszy.

Dobór drzwi wewnętrznych.

W przypadku zaś drzwi wewnętrznych, nie musimy się skupiać na kwestii antywłamaniowej, czy też na kwestii izolacji termicznej. Bardziej nas powinna interesować kwestia izolacji akustycznej, szczególnie w pomieszczeniu sypialni, gdzie przecież chcemy zapewnić sobie maksymalny poziom spokoju. Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż kupując wewnętrzne drzwi w Bielsku Białej przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na kwestie estetyczne, które w tym przypadku odgrywają zdecydowanie najważniejszą rolę. Po prostu będą one w bezpośredni sposób wpływać na kształt estetyki naszych wnętrz, wobec czego powinniśmy je bardzo starannie dopasować. Niezależnie od tego czy będą to wewnętrzne drzwi przesuwne, bezprzylgowe, czy też inne.