Miniładowarka wyposażona w młot hydrauliczny.

Miniładowarka wyposażona w młot hydrauliczny.

Na chwilę obecną bardzo duży odsetek firm budowlanych, szczególnie tych mniejszych, dysponuje własnymi maszynami, takimi jak minikoparki i miniładowarki. Wybierane są właśnie opcje maszyn mniejszych, bowiem koszty ich zakupu a następnie eksploatacji także nie należą do zbyt wygórowanych, a oferowane możliwości będą w przypadku większości firm w zupełności wystarczające. Warto tutaj przyjrzeć się możliwością jakie oferują miniładowarki, szczególnie że możemy je wyposażyć w dodatkowe narzędzia, takie jak chociażby młot hydrauliczny, które dodatkowo poszerzają możliwości posiadanych maszyn,

Eksploatacja miniładowarki z młotem hydraulicznym.

Przede wszystkim musimy sobie tutaj powiedzieć, iż na chwilę obecną jeśli chodzi o zakup i eksploatacje młotów do miniładowarek, to nie powinniśmy już mieć większego z tym problemu. Na rynku znajdziemy sporo dostawców i autoryzowanych przedstawicieli najbardziej uznanych, światowych producentów tego typu narzędzi. Dzięki temu, praktycznie w każdym mieście naszego kraju znajdziemy jakiegoś przedstawiciela, lub przynajmniej w mieście sąsiednim. Sam wybór młota także nie należy do trudnych, bowiem tutaj sprzedawca dopasowuje jedynie odpowiednią płytę adaptacyjną, aby możliwe było zmontowanie młota na ramieniu posiadanej miniładowarki i w zasadzie wszystko jest gotowe do pracy. Montaż młota trwa kilka do kilkunastu minut, a jego demontaż i ponowny montaż standardowej łyżki, także zajmuje niewiele czasu.

W kwestii samej eksploatacji, trzeba przyznać, iż młot hydrauliczny do miniładowarki raczej nie stwarza większych w tym przypadku wymagań. Po prostu musimy dbać o jego czystość i pilnować, czy wszystkie elementy korpusu trzymają się stabilnie, aby nie dopuścić do jakiejkolwiek poważniejszej awarii w trakcie pracy młota. W przypadku najnowszych młotów nawet nie musimy się przejmować wymianą gazu. Jedynie trzeba będzie zadbać o smarowanie młota poprzez smarownicę.

Zalety stosowania młotów do ładowarek i miniładowarek.

Warto sobie także tutaj podkreślić, iż każdy młot do ładowarki będzie pociągać za sobą konkretne korzyści dla przedsiębiorcy, toteż warto sobie je wyszczególnić, aby mieć lepszy przegląd sytuacji. Przede wszystkim więc do najważniejszych korzyści należą:

  • Możliwość sprawnego pozbywania się przeszkód gruntowych
  • Możliwość realizacji wyburzeń, usuwania starych nawierzchni betonowych i bitumicznych itp.
  • Możliwość wbijania słupków zbrojeniowych po zastosowaniu odpowiedniej nakładki.
  • Łatwość wymiany grotów w młotach do ładowarek

Są to dość wyraźne zalety, które z całą pewnością każdego przedsiębiorcę będą w stanie przekonać do tego, iż młoty do ładowarek będą idealnymi narzędziami, które pozwolą nam na efektywne prowadzenie prac budowlanych w każdych okolicznościach. Nawet jeśli w toku robót napotkamy na nieoczekiwanie przeszkody, które trzeba będzie pokonać.

Author Image
admin