Pompy tłokowe GEHO do zastosowania w systemach igłofiltrowych.

Pompy tłokowe GEHO do zastosowania w systemach igłofiltrowych.

Praktycznie każdy budowlaniec z doświadczeniem bardzo dobrze wie, iż w wielu przypadkach w pracach odwodnieniowych, nie da się nie wykorzystać zestawu igłofiltrowego. Ma to miejsce przede wszystkim w przypadku prowadzenia prac w terenie podmokłym, gdzie aby cokolwiek zrobić, najpierw należy się pozbyć wody gruntowej z głębokości nieco większej od planowanej głębokości prowadzenia prac. Wiadomym też jest, iż w przypadku kiedy prace prowadzone będą w trudnym terenie, a odsysana wodę trzeba będzie odprowadzić na sporą wysokość, niezastąpionym rozwiązaniem będzie system igłofiltrowy z pompą tłokową. W poniższym tekście przedstawimy nieco bliżej pompę tłokową GEHO, która okazuje się być w wielu przypadkach jedną z lepszych, dostępnych obecnie na rynku pomp tłokowych.

Nieco więcej o pompach GEHO.

Przede wszystkim trzeba tutaj powiedzieć, iż GEHO to marka wywodząca się wprost z Holandii, a więc kraju, który stale walczy z morzem o kawałek lądu. Można więc powiedzieć, iż na czym jak na czym, ale na uprawie tulipanów i odwadnianiu to Holendrzy znają się wyśmienicie. Tak też jest w rzeczywistości, bowiem pompy tłokowe GEHO serii ZD stanowią jedne z lepszych urządzeń tego rodzaju, a bardzo dobrych parametrach technicznych i wysokim poziomie sprawności pracy. Są to urządzenia zaprojektowane głównie z myślą o odwodnieniach igłofiltrami oraz o drenażu poziomym. Do najważniejszych zalet należy tutaj niewątpliwie zaliczyć stałą wysokość podnoszenia, określoną na 20m, niezależną od wydajności pracy samej pompy. Pozwala to na spokojne pokonywanie przewyższeń terenu do wysokości 20m. jest to więc pompa sprawdzająca się głównie w terenie nierównym. Tego typu pompa tłokowa jest w stanie odebrać z całego systemu igłofiltrowego nawet do 92 m3 wody w ciągu godziny. Pompa tego typu rekomendowana jest do obsługi systemów składających się z 80 igłofiltrów o średnicy 32mm, lub 40 o średnicy 50-63mm.

Dostępne warianty urządzenia.

Agregaty GEHO ZD dostępne są w wersji z silnikiem elektrycznym, jak również w wersji z silnikiem spalinowym. Jest to bardzo istotne, bowiem w wielu przypadkach prąd będzie przystępniejszy cenowo, niemniej jednak w terenie, oddalonym od ludzkich siedzib, nie da się pracować bez urządzeń napędzanych silnikami spalinowymi. Wersje z silnikami spalinowymi pozwalają na osiągnięcie spalania na poziomie 1.5 l/godz. Aczkolwiek w większości przypadku wielkość ta jest nieco niższa. Wersje elektryczne posiadają silnik o mocy 5,5kW z rozruchem typu gwiazda – trójkąt, co pozwala na start nawet przy niskich zabezpieczeniach prądowych. Generalnie rzecz ujmując, obydwie wersje agregatów GEHO ZD są bardzo dobrym rozwiązaniem do współpracy z systemami igłofiltrowymi, wobec czego też warto uwzględnić te pompy przy swoich instalacjach, szczególnie w przypadku trudnych warunków terenowych, gdzie pompy tłokowe sprawdzają się zdecydowanie najlepiej przez wzgląd na gwarancję stałej wysokości podnoszenia.

Author Image
admin