Użytkowanie wałka malarskiego.

Użytkowanie wałka malarskiego.

Zastosowanie wałka malarskiego w realizacji prac malarskich znacznie usprawnia cały proces. Przede wszystkim, chodzi tutaj o to, iż wałkiem maluje się o wiele szybciej. Generalnie można powiedzieć, iż prawidłowe użytkowanie wałka malarskiego jest w stanie skutecznie skrócić czas realizacji prac malarskich nawet o 50%. Oczywiście ważne jest tutaj to, aby zaopatrzyć się w dobry wałek malarski i niezbędne do niego akcesoria. Ostatecznie, należy także prawidłowo się nim posługiwać, aby prace mogły być realizowane w pełni prawidłowo. Jednym słowem, użytkowanie wałka malarskiego będzie bardzo korzystne, aczkolwiek pod pewnymi warunkami.

Czy użytkowanie wałka malarskiego jest skomplikowane?

W zasadzie można powiedzieć, iż jest to dziecinnie proste, choć nie każdy od początku może się tak łatwo nim posługiwać. W pierwszej kolejności warto zacząć od malowania samym wałkiem, bez przedłużenia, to pozwoli nabrać nieco wprawy przed bardziej wymagającymi pracami na kiju teleskopowym. Wałek malarskie należy starannie zamoczyć w farbie, a następnie na brzegu kuwety wycisnąć wykonując ruch w przód. Chodzi o to, ab nadmiar farby ściekał do zbiornika kuwety. Kiedy farba nie będzie już ociekać z wałka, można go przenieść nad malowaną ścianę i rozpocząć malowanie. Warto sobie nawet lekkim ruchem rozprowadzić nieco farbę po ścianie, a dopiero przystąpić do jej właściwego rozciągania na większą płaszczyznę. Należy stosunkowo długo rozmasowywać farbę do momentu, aż po najechaniu wałkiem na czystą, nie pomalowaną ścianę, nie będzie ona od razu zamalowana. W tym momencie znowu należy nabrać farby na wałek.

Następnie można będzie spróbować malować na kiju teleskopowym. Tutaj ważna uwaga. Każdy producent wałków malarskich ma swój system mocowania wałków do kija. Warto więc dokładnie dopasować wałek do kija, aby odpowiednio mocno trzymał.

Po kilku chwilach malowania z kijem, nie trudno nie zauważyć, iż praca idzie szybciej i lżej. Mamy większą siłę docisku, dzięki czemu lepiej rozprowadzamy farbę po ścianie. Co najważniejsze, dzięki przedłużeniu nie potrzebujemy więcej malować z drabiny. Od teraz nawet sufit możemy pomalować całkowicie z podłogi, co sprawi że praca pójdzie szybciej i będzie od nas wymagać mniej wysiłku fizycznego.

Podsumowanie

Można więc powiedzieć, iż użytkowanie wałka malarskiego jest stosunkowo proste. Wystarczy trochę wprawy i można całkiem śmiało realizować remonty w swoim własnym domu. Z biegiem czasu na pewno uda nam się osiągnąć jeszcze większą wprawę w tego typu pracach, toteż warto regularnie ćwiczyć, szczególnie pracę na kiju teleskopowym. Poprawne użytkowanie wałka malarskiego przyniesie nam tylko i wyłącznie same korzyści. Nawet jeśli nie pracujemy w zawodzie malarza, to w przynajmniej w trakcie odświeżania ścian w swoich pomieszczeniach mieszkalnych, nie będziemy musieli się tak bardzo męczyć.

Author Image
admin