Właściwości termoizolacyjne przegród paskowych z miękkiego PCV

Właściwości termoizolacyjne przegród paskowych z miękkiego PCV

Przegrody paskowane z miękkiego PCV to jedna z możliwości minimalizowania strat ciepła w pomieszczeniach przechodnich. Można zaobserwować ich stosowanie zwłaszcza w okresie zimowym, jednak warto pamiętać, że właściwości termoizolacyjne tego typu materiałów da się wykorzystać również latem. Co warto wiedzieć o właściwościach termoizolacyjnych przegród paskowych z miękkiego PCV?

Grubość materiału to nie wszystko

Standardowe kurtyny paskowe działają w szerokim zakresie temperatur, bo od -25 do + 70 stopni Celsjusza. Ich efektywność będzie zależała w głównej mierze od grubości pasów, jednak to nie wszystko. W przypadku specjalnych zadań warto zainteresować się również rodzajami materiału. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku temperatur niższych niż wymienione -25 stopni. Działanie przegrody zależy w głównej mierze od szerokości pasów. Warto o tym pamiętać zwłaszcza w przypadku stosowania tego rozwiązania w warunkach ekstremalnych.

Ponadto efektywność działania przegród paskowych zależy także od sposobu ułożenia. Jeśli paski nachodzą na siebie, wtedy będzie ona większa. Im większe nachodzenie, tym lepsza termoizolacja, ponieważ przede wszystkim minimalizuje się w ten sposób możliwość powstania przeciągów. Aby uzyskać taki efekt warto skorzystać z usług profesjonalistów w zakresie wyboru produktu i sposobu montażu, na przykład https://www.mediux.pl, gdzie można znaleźć szeroki wybór produktów i usług.

Dlaczego folia PCV?

Wykorzystanie folii PCV w przypadku kurtyn paskowych jest podyktowana przede wszystkim dobrymi parametrami i wygodą. Przezroczyste pasy pozwalają na zachowanie pełnej widoczności. Jednocześnie folia PCV to materiał o niskim współczynniku przewodzenia ciepła. To właśnie dzięki temu możliwe jest uzyskanie najlepszej termoizolacji, bez względu na to, czy chce się powstrzymać napływ zimnego, czy też ciepłego powietrza. Wraz z takim działaniem uzyskuje się dodatkowe zalety w postaci zmniejszenia przedostawania się kurzu i innych zanieczyszczeń, a także ochrony przed głośnymi dźwiękami.

Author Image
admin