Domowe SPA w łazience

Domowe SPA w łazience

Łazienka w mieszkaniu ma pełnić kilka funkcji jednocześnie. Przede wszystkim musi być praktyczna i funkcjonalna, by można było dzięki niej zachowywać czystość i higienę. Okazuje się jednak, że coraz częściej jest też także częścią relaksacyjną w domu. To oaza, w której z powodzeniem można urządzać domowe SPA. Jak ją urządzić, by była przytulna, przypominała odprężające wnętrze strefy wypoczynku? Podpowiadamy, na jakie elementy warto postawić.

Wskazówki dotyczące urządzenia łazienki podaje doświadczony architekt wnętrz. Białystok, Warszawa czy Poznań, tak naprawdę w każdym mieście na terenie naszego kraju trendy są podobne. Z całą pewnością przyda się wanna. Jeśli marzysz o długich kąpielach, warto wybrać tę narożną. Hitem jest też wanna z funkcją prysznica, z parawanem na jednej części. To rozwiązanie doskonałe w małych łazienkach i dla tych, którzy uwielbiają gorące kąpiele, ale chcą też korzystać z szybkich, orzeźwiających pryszniców.

Oprócz podstawowych elementów armatury łazienkowej należy dobrze zastanowić się nad meblami łazienkowymi. Świetnie sprawdzą się te modułowe, które udaje się dowolnie komponować. Liczy się też aranżacja kolorystyczna i wykorzystanie wszelkich dekorów. W domowym SPA można zastosować uniwersalną biel, ale dobrze jest ocieplić ją złotem, beżem bądź zielenią. Idealnie komponować się będą płytki imitujące drewno, które stworzą iście naturalny charakter wnętrza.

W łazience o charakterze SPA nie może zabraknąć kwiatów – bez problemu można znaleźć te, które będą pięknie rosły w łazienkowych warunkach. Ewentualnie można postawić na sztuczne kompozycje.

Jednocześnie należy pamiętać, by wszystkie materiały wykorzystane w łazienkowym wnętrzu były odporne na wyjątkowe warunki, przede wszystkim wilgoć oraz wodę. Zaleca się płytki ceramiczne, gres, specjalne farby do łazienek. Skorzystać można też z innowacyjnych tapet, których właściwości pozwalają położyć je na ścianie, ale najlepiej nie w bliskiej odległości od wanny.

Author Image
admin