Lustro wolnostojące czy garderoba – co wybrać?

Lustro wolnostojące czy garderoba – co wybrać?

Przedpokój to wizytówka każdego domu. To tutaj witamy gości i to tutaj następuje zwykle efekt „pierwszego wrażenia”. Wystrój przedpokoju powinien nawiązywać do aranżacji reszty mieszkania i być niejako jej zapowiedzią.

Jak funkcjonalnie urządzić przedpokój aby był zarówno praktyczny jak i elegancki i stylowy? Z racji niewielkich rozmiarów nie jest to przestrzeń łatwa w aranżacji jednak obecny wybór mebli do przedpokoju jest tak szeroki, że każdy znajdzie odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Jeśli nasz przedpokój jest bardzo mały to musimy zadowolić się jedynie wieszakiem stojącym bądź mocowanym do ściany. W większych pomieszczeniach warto zaplanować meble do przechowywania używanych codziennie kurtek czy butów. Najpopularniejszym rodzajem mebli do przedpokoju są garderoby czyli nieduże zestawy składające się zwykle z szafki, szuflad i panelu z wieszakami. Kombinacji jest tutaj dużo podobnie jak i wersji kolorystycznych i stylistycznych. Bardzo ważnym elementem każdego przedpokoju jest lustro. Bez niego trudno wyobrazić sobie codzienne szykowanie się do wyjścia do szkoły czy pracy. Warianty tak naprawdę są trzy. W maleńkich przedpokojach najlepiej przymocować lustro bezpośrednio do ściany aby nie zabierało miejsca. Najlepsze będzie wówczas proste lustro bez ramy. Jeśli w przedpokoju zmieściliśmy garderobę to warto wybrać model z lustrem umieszczonym na froncie wysokiej szafki. Pozwala to zaoszczędzić miejsce i nadaje meblom bardziej nowoczesnego wyrazu. W dużych przedpokojach możemy pokusić się o ustawienie dużego, wolnostojącego lustra, które będzie przede wszystkim wyrazistą ozdoba tego pomieszczenia.

 

Jakie jeszcze zalety mają lustra?

Oczywistym jest, że lustro spełnia przede wszystkim funkcję praktyczną. Pozwala nam się przejrzeć przed wyjściem z domu i odpowiednio skompletować strój. Lustro kojarzy nam się również z funkcjonalnym wyposażeniem łazienki. A przecież to wciąż niedoceniany element dekoracyjny naszych domów a jego możliwości są ogromne! Odpowiednio duże i dobrze umiejscowione lustro może nam niesamowicie rozjaśnić każde pomieszczenie i sprawić, że optycznie wyda się ono dużo większe. Wrażenie głębi nadają zwłaszcza dwa lustra zawieszone naprzeciwko siebie. Z kolei w celu rozjaśnienia pokoju najlepiej jest umiejscowić je naprzeciwko okna, wówczas rewelacyjnie odbijają promienie słoneczne. Ponadto lustro w pięknej i niebanalnej ramie może stanowić doskonały element dekoracyjny, który podkreśli charakter wnętrza i będzie jego główną ozdobą.

Author Image
admin