Młot hydrauliczny do minikoparki.

Młot hydrauliczny do minikoparki.

Posiadanie minikoparki w firmie budowlanej, to wyjątkowo korzystna sprawa. Tego typu sprzęt, nie jest nazbyt kosztowny w zakupie jak i w eksploatacji. Zapewnia jednakże bardzo dużo korzyści związanych z realizacją wielu prac budowlanych. Przede wszystkim zaś, minikoparka to sprzęt ciężki, który pozwala dostać się tam, gdzie nie jest możliwe wykorzystanie standardowej koparki. Poza tym, warto podkreślić także fakt, iż w takich okolicznościach, można się dodatkowo zaopatrzyć w młot hydrauliczny do minikoparki. Dzięki temu też, diametralnie wzrastają możliwości zastosowania posiadanego sprzętu. Jednym słowem, minikoparka, dodatkowo wyposażona w młot hydrauliczny, to bardzo dobra inwestycja dla wielu firm budowlanych.

Ile kosztuje młot hydrauliczny do minikoparki?

Typowy młot hydrauliczny do minikoparki na rynku pierwotnym to wydatek rzędu 20-30 tys. PLN. Jest to stosunkowo spora kwota, niemniej jednak, inwestycja ta, będzie szybko się zwracać. Oczywiście można także pokusić się o zakup młota z rynku wtórnego. Na pewno pozwoli obniżyć to koszty zakupu. Jednakże rosną wtedy koszty eksploatacyjne. Nie ma gwarancji producenta, a co za tym idzie, wszelkie naprawy trzeba będzie przeprowadzać na własny koszt. Trzeba jednak przyznać, iż w wielu przypadkach będzie to rozwiązaniem i tak bardzo korzystnym. W większości firm zawsze znajdzie się ktoś, kto potrafi tego typu urządzenia serwisować. Jest to więc zawsze jakaś opcja dla firm o mniejszym budżecie, na zaopatrzenie się własny młot hydrauliczny do minikoparki.

Kiedy inwestować w młot do koparki?

Sam fakt, iż w danej firmie na wyposażeniu znajduje się minikoparka a firma dysponuje możliwościami zakupu młota do niej, jeszcze nie przesądza o zasadności tego typu inwestycji. Trzeba tutaj przeprowadzić wnikliwą analizę. Należy grubo przyjrzeć się profilowi działalności. Pozwoli to określić, czy młoty do minikoparek są w ogóle w firmie potrzebne. Czy są jakiekolwiek wskazania, aby w przyszłości mogły być jeszcze potrzebne. Może być też tak, iż firma już korzystała z tego typu urządzeń pochodzących z wypożyczalni. Należy więc bardzo precyzyjnie określić, w jakim mniej więcej okresie inwestycja mogłaby się zwrócić. Jeśli zwróci się w ciągu 2-3 lat, to na pewno jest to dobrą inwestycją. Tym bardziej, iż praktycznie każdy młot hydrauliczny do minikoparki, charakteryzuje się o wiele większą żywotnością niż 2-3 lata.

Wybór odpowiedniego młota.

Ostatecznie trzeba jeszcze prawidłowo wybrać młot hydrauliczny do minikoparki. W większości przypadków będą one bowiem specjalnie dostosowywane do konkretnej maszyny. Kupując młot od producenta, dostaniemy od razu specjalną płytę adaptacyjną, która pozwoli nam na sprawny i szybki montaż oraz demontaż młota. Kupując więc młot hydrauliczny do minikoparki na rynku wtórnym musimy mieć świadomość konieczności zadbania o płytę adaptacyjną. Trzeba będzie albo wykonać ją samodzielnie, albo zwrócić się do producenta. Może się także okazać, iż będzie możliwość jej odkupienia od przedsiębiorcy, który korzystał z tego samego modelu młota przy takiej samej maszynie. To jest jednak dość rzadko spotykane. Tak więc pamiętajmy o dodatkowych kosztach wynikających z zakupu młota na rynku wtórnym.

Author Image
admin