Profesjonalny mieszalnik do betonu.

Profesjonalny mieszalnik do betonu.

Mieszalnik do betonu do ładowarki, to jedno z ciekawszych urządzeń, w jaki możemy wyposażyć dodatkowo, posiadaną ładowarkę. Jest to urządzenie, które pozwala nam na sprawne i szybkie przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy. Można wręcz powiedzieć, iż jest to swego rodzaju nieco większa i zarazem mobilna betoniarka. Inwestycja w własny mieszalnik, nie jest nazbyt kosztowna, aczkolwiek musimy się liczyć z wydatkami co najmniej rzędu 10.000 PLN. Z drugiej jednak strony, jest to urządzenie tak korzystne i pożyteczne, iż jest to inwestycja jak najbardziej, w wielu przypadkach uzasadniona. Trzeba jednakże zwrócić uwagę na kwestię tego, czy w danym przypadku będzie nam po prostu taki mieszalnik do betonu w ogóle potrzebny.

Kiedy inwestować w własny mieszalnik betonu?

Przede wszystkim musimy sobie powiedzieć, co nam to urządzenie zapewnia w porównaniu z klasyczną betoniarką. Dzięki temu zaś, będziemy mogli dość precyzyjnie ocenić, które przedsiębiorstwa budowlane, powinny w mieszalniki do betonu inwestować.

Tak więc w porównaniu do klasycznej betoniarki, mieszalnik do betonu pozwala nam przygotować o wiele większą ilość betonu jednocześnie. Jest to oczywiście uzależnione od modelu, i samej ładowarki. Im większa ładowarka, tym większy mieszalnik można będzie zastosować. Największe mieszalniki pozwalają nam na sprawne przygotowanie jednego metra sześciennego betonu. Jest to więc ilość duża. Poza tym, trzeba pamiętać, iż mieszalnik jest zamontowany na ładowarce. Możemy więc swobodnie z gotowym betonem podjechać tam gdzie będzie potrzebny. Z ładowarką będzie problem, bowiem należy używać taczek i innego sprzętu dystrybucyjnego. Tutaj ten problem na odpada

Poza tym, mieszalniki do betonu są tak skonstruowane, iż w dalszym ciągu możemy go wykorzystywać jako łyżkę do załadunku sypkich materiałów budowlanych. Tak więc mieszalnik do betonu zachowuje swoją pierwotną funkcjonalność co także może być istotne w wielu przypadkach. Po prostu w razie zaistnienia takiej konieczności, nie trzeba będzie szybko demontować mieszalnika i montować standardowej łyżki.

Reasumując.

Mieszalnik do betonu przydatny będzie przede wszystkim dla tych przedsiębiorców, którzy na co dzień potrzebują stosunkowo sporych ilości betonu. W dodatku ciężko im dokładnie określić porę, w której beton będzie potrzebny. Jeśli byłoby to możliwe, to można korzystać z usług betoniarni i zamawiać na określoną godzinę 1 m3 betonu i po kłopocie. Po za tym, na pewno przyda się też na rozległych terenach budowy. Dzięki niemu można bowiem dojechać z betonem gdziekolwiek chcemy, nawet na drugi koniec budowy, oddalony o kilometr. A trzeba pamiętać, iż nawet takie inwestycje się zdarzają.

Generalnie trzeba powiedzieć, iż mieszalnik to bardzo korzystne urządzenie, poszerzające znacznie funkcjonalność posiadanej ładowarki, który jednak nie w każdym przedsiębiorstwie budowlanym będzie potrzebny. Warto więc dość wnikliwie to przemyśleć zanim podejmiemy decyzję o tego typu inwestycjach.

Author Image
admin