Przygotowanie betonu bezpośrednio na placu budowy.

Przygotowanie betonu bezpośrednio na placu budowy.

Jednym ze zdecydowanie najciekawszych rozwiązań dla wielu firm budowlanych, jest inwestycja w mieszalnik do posiadanej ładowarki kołowej, który pozwoli pracownikom przygotowywać beton bezpośrednio na placu budowy. Co najważniejsze, będzie to zawsze beton w odpowiedniej konsystencji, ilości i przygotowany na konkretnie ustaloną porę. Oczywiście łyżka mieszalnikowa do betonu na ładowarkę, będzie także zapewniać wiele innych korzyści, wobec czego warto przyjrzeć się nieco bliżej kwestiom jej eksploatacji, oraz wszystkim jej zaletom. Z całą pewnością w zdecydowanej większości firm będziemy mieć możliwość zakupu takiej łyżki do posiadanej ładowarki, co przyczyni się do podniesienia jakości realizowanych usług.

Zasada działania łyżki do betonu.

Zaopatrując się w łyżkę do betonu do posiadanej ładowarki firmowej, warto z góry posiadać wiedzę na temat jej działania oraz eksploatacji, aby nie było w tym temacie jakichkolwiek problemów i trudności. Przede wszystkim więc, musimy sobie powiedzieć, iż łyżka do mieszania jest w zasadzie taką samą łyżką, jak standardowa, z tą drobną różnicą, iż w jej wnętrzu umieszczony jest mechanizm mieszacza betonu. Są to odpowiednie ślimacznice, napędzane hydraulicznie bezpośrednio z ładowarki, które bardzo sprawnie i szybko poradzą sobie nawet z dużymi ilościami betonu do wymieszania. Największe łyżki, montowane na dużych maszynach, będą w stanie wymieszać nawet cały metr sześcienny, co jest już bardzo dużą ilością, tym bardziej, iż czas potrzebny na wymieszanie takiej ilości wynosi zaledwie kilkadziesiąt minut. Łyżka z góry przykryta jest kratownicą, która stanowi zabezpieczenie przed przypadkowym przedostaniem się do wnętrza większych kamieni, które mogłyby uszkodzić wewnętrzny mechanizm mieszający. Jest ona jednak na tyle gruba, że pozwala nam spokojnie załadować także żwir, jeśli zajdzie taka potrzeba. W zasadzie, taka łyżka do betonu spełnia w dalszym ciągu wymogi standardowej łyżki, a więc nie musimy jej zmieniać do załadunku sypkim materiałów budowlanych, co znacznie ułatwia sprawę.

Eksploatacja łyżki do betonu.

Przede wszystkim musimy pamiętać, iż dobry jakościowo mieszalnik do ładowarki powinien być dostarczony razem z odpowiednim adapterem do posiadanej ładowarki, umożliwiającym jej montaż. Sama zamiana ze standardowej łyżki na mieszalnik do betonu zajmuje zaledwie kilkanaście minut, po których od razu można przystępować do mieszania betonu. Oczywiście musimy pamiętać o tym, aby wnętrze mieszalnika zawsze starannie oczyścić po zakończonej pracy aby ślimacznice mieszalnika nie zarosły nam stwardniałym betonem. Generalnie rzecz biorąc, nie ma tutaj jakichkolwiek większych problemów i trudności eksploatacyjnych, niemniej jednak o kwestii utrzymania czystości należy bezwzględnie pamiętać, aby mieszalnik mógł nam dobrze i długo służyć bez konieczności jego serwisowania.

Author Image
admin